Firma Tanıtımı


Yalçın Proje,ulusal ve uluslarası alanda hizmet veren müşterilerinin , betonarme, çelik, ahşap ve özel tasarım ihtiyaçlarına hizmet vermek için 1994 yılında İstanbul'da kurulmuştur.


Proje ve Müşavirlik hizmeti verdiğimiz ülkeler, başta Türkiye olmak üzere Almanya, İran, Irak,Kazakistan, Ukrayna, Tataristan, Türkmenistan, Libya, İsveç,Suudi Arabistan ve Bulgaristan'dır.


Tasarımlarımızı yaparken uluslararası mühendislik topluluğu tarafından denenmiş kabul görmüş, akademik çevrelerce onaylanmış, sertifikalı ve lisanslı dizayn yazılımları kullanmaktayız. Bu yazılımlardan bazıları,Etabs2013, Etabs 9.7.4 Nonlineer, Safe 12.3.1, CsiCol , Staadpro V8, Ram Connection , Runet Expres, Sap2000, Tekla Structures kullandığımız programlardan bazılarıdır.Bu programlar sürekli güncellenmekte olup, lisanslı ve sertifikalıdır.


Yalçın Proje, uzun yılların tecrübesi ve uzman kadrosu ile güvenli, ekonomik , fonksiyonel, uygulanabilir,estetik ve çevreye duyarlı tasarım üretmek anlayışı ile çok sayıda konutlar, iş merkezleri, spor salonları, oteller, tatil köyleri, köprüler, yollar, fabrikalar, hastaneler, okullar, villalar ,silolar, yüksek bacalar , TV kuleleri, yüksek yapılar , pis ve temiz su hatları özel tasarım yapıları gibi çok çeşitli projelere imza atmıştır.


Müşteri memnuniyetini esas alan Yalçın Proje tasarım safhasında işveren taleplerini özenle dikkate alarak uygulama aşamasında müşavirlik ve danışmanlık hizmetlerinide sunmaktadır.


Teknik alt yapısını ve hizmet kalitesini devamlı geliştiren Yalçın Proje ,bugüne kadar 8.500.000 m² nin üzerinde gerçekleştirmiş olduğu mühendislik yapılarının,yaşanan depremler karşısındaki dayanımlarının,üst düzeyde olmasının haklı övünç ve gururunu yaşamaktadır.


Saygılarımızla


Hayati YALÇIN            Şahsine YALÇIN

Genel Müdür              Genel Müd. Yrd.

İnş.Müh.(İTÜ)               Mimar ( MSÜ )